top of page

Mukminpro Group

Public·79 members

[Shiko online] Turqia U19 Shqipëria U19 drejtpërdrejt falas 14 tetor 2023


10 orë më parë — Kamp Europian U19 F Kual - rezultati i drejtpërdrejtë - 24live U21 Premier League International Cup. ... Turqia marrin 'ok' për Euro 2032! Buffon ...


Finlanda U21 Shqipëria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 13 te 22 orë më parë — Finlanda U21 Shqipëria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 13 tetor 2023 12 sht 2023 — (((transmetim i drejtpërdrejtë*))) Armenia U21 Shqipëria ... Ilir Dugolli zhvilluan një vizitë pune në Mini Bashkine e Altindağut. Takimi me Kryetarin e Bashkisë, z. BALCI ishte një takim sa miqësor aq dhe konkret për të bashkëpunuar në të ardhmen me QKSH e ofruar nga kjo Bashki. Kjo Bashki vendosi të ndajë hapësira të reja për Qendrën e Kulturës Shqiptare “Sami Frashëri”. Kryetari i Asamblesë së Madhe Kombëtare të Turqisë Mustafa Şentop, dhe delegacioni i tij shoqërues parlamentar kanë zhvilluar nje vizite dy ditore në Tiranë. (transmetim i drejtpërdrejtë) Armenia U21 Shqipëria U21 tran Është super talent. Lidhja ime me babain e tij që kemi luajtur futboll në Turqi, bëri që të vinte këtu. Ka një lidhje me Shqipërinë nga ana e gjyshit”, tha ... Ndërsa kombëtarja U-19 e Shqipërisë që luan në grupin A është mundur nga ekipi i Holandës me rezultatin 0-3 (11-25, 13-25, 15-25), ndeshje e zhvilluar në mjediset e Akademisë Sportive “Goga Basket" në Durrës. Në fazën finale 12 skuadrat janë ndarë në dy grupe, A dhe B, mes tyre edhe Shqipëria si vend organizator, ndërsa ndeshjet do të zhvillohen në datat 1-9 shtator. Në fazën finale marrin pjesë ekipet e Shqipërisë, Turqisë, Serbisë, Sllovakisë, Bullgarisë, Holandës, Rusisë, Bjellorusisë, Gjermanisë, Italisë, Polonisë dhe Francës. Ambasada e Republikës së Shqipërisë në TurqiLanguage Albanian Ambasadori Kastriot Robo zhvilloi nje takim me artistin brilant turk dhe tenorin e shquar Murat Karahan, i cili është gjithashtu Drejtor i Përgjithshëm i Operas dhe Baletit. Gjate takimit u diskutuam disa projekte të bashkëpunimit në të ardhmen. Language Ministri turk i Bujqësisë dhe Pylltarisë, Bekir Pakdemirli, ka zhvilluar nje vizitë zyrtare njëditore në Shqipëri, ndërkohë është takuar me kryeministrin Edi Rama. Kryeministri Rama ka pritur në takim ministrin turk Pakdemirli në selinë e Këshillit të Ministrave të Shqipërisë. Pas takimit me kryeministrin Rama, ministri Pakdemirli u takua edhe me ministren e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi. Ambasadori Kastriot Robo, së bashku me Ambasadorin e Republikës së Kosovës, z. Shqiperia U19-Turqi U19 schedule19:30 - 7 Tetor, 2023. Miqësoret ndaj Turqisë, Bulku prezanton listën me 23 lojtarët e grumbulluar të Kombëtares U-19 · Minute pas minute. “Zbulimi” i bujshëm: vitet '60 – perëndimorët që nuk fituan ... Shqipërisë! Ne që i kemi përjetuar drejtpërdrejt në shkallët e stadiumeve, ndeshjet e këtyre 51 futbollistëve, shumë prej të cilëve madje, i patëm miq ... Finlanda U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt live 13 tetor 2023 10 orë më parë — Kamp Europian U19 F Kual - rezultati i drejtpërdrejtë - 24live U21 Premier League International Cup. Turqia marrin 'ok' për Euro 2032! Buffon ... (ONLINE##) Finlanda U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt 13 21 orë më parë — [TV] Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt falas 12 shtato 11 sht 2023 — Shqipëria Polonia drejtpërdrejt 10 shtator 2023 1 2 ditë më parë ... Euro U19, Ku ta shikoni drejtpërdrejt në TV (Shqipëria)Sporte drejtpërdrejt në TV | Never miss another live match! Futboll Sllovaki Euro U19 Zgjidh ekipin Info - Euro U19 Drejtpërdrejt në TVKlasifikimiGolashënuesit më të mirëRezultatet Euro U19 - Lojërat e radhës drejtpërdrejt në TV Hungari U19 14:00 Gjibraltar U19 Poloni U19 14:15 Kazakistan U19 Angli U19 16:00 Uells U19 Rumani U19 San Marino U19 Republika Çeke U19 Finlandë U19 Gjermani U19 16:30 Maqedoni U19 Norvegji U19 18:00 Letoni U19 Austri U19 19:00 Mali i Zi U19 Slloveni U19 12:00 Belgjikë U19 Bjellorusi U19 Greqi U19 Ukrainë U19 Maltë U19 Irlandë U19 15:00 Shqipëri U19 # Player Team G A 21.. Kombëtarja kuqezi U-19 do të nisë grumbullimin direkt në Turqi, aty ku do të zhvillojë edhe seancat stërvitore në kuadër të këtyre dy ndeshjeve miqësore, shumë të rëndësishme në prag të kualifikueseve të Europianit për grupmoshën U-19. Lista e lojtarëve të grumbulluar do të bëhet me dije në vijim nga trajneri Ervin Bulku. Presidenti i FSHF Armand Duka në një rrëfim 360 gradë 12 tet 2022 — Gjithashtu, Presidenti Duka ka komentuar edhe vizitat e Presidentëve të UEFA-s e FIFA-s në Shqipëri, duke theksuar se tashmë Shqipëria e ... [[[Shikoni drejtpërdrejt]''']] Larne Ballkani 2022 3 - 株式会社ラテラ [Shikoni drejtpërdrejt]''']] Larne Ballkani 2022 3 gusht 2023 Larne e Irlandës së Veriut, kundërshtari i ardhshëm i Ballkanit Kjo sepse Europiani U-19, ... Shqipëria U19 zyrtarizon dy miqësore me TurqinëShqipëria U-19 do të luajë dy miqësoret e fundit ndaj Turqisë U-19 në muajin tetor, në prag të kualifikueseve të Kampionatit Europian për këtë grupmoshë që do të luhet në nëntor. Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se dy federatat përkatëse kanë rënë dakord që këto dy miqësore të luhen në Turqi në muajin e ardhshëm. Ndeshja e parë e kuqezinjve të drejtuar nga trajneri Ervin Bulku është planifikuar të luhet më 14 tetor, ndërsa takimi i dytë është programuar të luhet tre ditë më vonë, më 17 tetor. Evropiani i Volejbollit, Turqia humb ndaj GjermanisëTIRANË (AA) - Në Shqipëri ka filluar faza finale e Kampionatit Evropian të Volejbollit U-19 për femra, që do të organizohet në Tiranë dhe në Durrës, raporton Anadolu Agency (AA). Ekipi kombëtar turk ndeshjen e parë në grupin B e ka zhvilluar me Gjermaninë në sallën sportive “Feti Borova”, në Parkun Olimpik të Tiranës, ndeshja e cila është fituar nga skuadra e Gjermanisë me rezultatin 2-3 (22-25, 21-25, 25-22, 25-23, 10-15). Ekipi turk u mbështet nga tifozë të pranishëm gjatë ndeshjes, ndërsa ndeshja u ndjek edhe nga ambasadori i Republikës së Turqisë në Tiranë, Murat Ahmet Yörük dhe bashkëshortja e tij, Ayşegül Erdal Yörük, si dhe nga përfaqësues të institucioneve turke në Shqipëri. Kryeministri Rama dhe delegacioni shqiptar u prit me ceremoni zyrtare në Kompleksin Presidencial nga Presidenti Erdogan. Gjatë kēsaj vizite u nënshkruan një sërë marrëveshjesh me rëndësi për ngritjen në njē stad të ri të partneritetit strategjik e të bashkëpunimit mes dy vendeve. Automjeti zyrtar i Kryeministrit Rama u prit nga kalorësit para Kompleksit Presidencial duke u shoqëruar deri në Portën e Protokollit. Ambasadori Kastriot Robo ka zhvilluar një takim me Prefektin e Ankarasë, z. Vasip Şahin. Në këtë takim është vlerësuar kontributi i përherëshëm i Turqisë, lidhja e fortë midis dy popujve miq, si dhe bashkëpunimi midis dy kryeqyteteve. Me një lidhje të drejtpërdrejtë nga Kompleksi Presidencial, Presidenti turk Erdogan mori pjesë në ceremoninë e hedhjes së themeleve të 522 shtëpive në Shqipëri që ndërtohen nga Ministria e Mjedisit dhe Urbanizimit dhe Autoriteti Shtetëror i Zhvillimit të Strehimit të Turqisë (TOKI). Takimin e parë ai e zhvilloi me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçin. Ne vijim edhe Presidenti Meta priti në presidencë kryetarin e Asamblesë së Madhe të Republikës së Turqisë, Mustafa Sentop dhe delegacionin, që e shoqëron, në këtë vizitë zyrtare në Shqipëri. Meta theksoi gjatë takimit nevojën e forcimit të mëtejshëm të bashkëpunimit në fushën ekonomike dhe rritjes së investimeve turke në Shqipëri. Forumi i biznesit dhe investimeve Turqi-Shqipëri ka mbledhur së bashku zyrtarë të lartë, ambasadorë, përfaqësues të dhomave të biznesit dhe sipërmarrës, për të diskutuar mbi mundësitë e rritjes së bashkëpunimit mes dy vendeve. [[[HD LIVE===]]+++] Valmieras Partizani 2022 10.08.2023 ... drejtpërdrejt falas 10 gusht. Kemi informacionet e duhura për rivalin, nesër nuk është. Scottish Cup. Saturday, 17 September, 2022Club Friendlies. Live Sports ... [Transmetim-] Shqipëria U21 Rumania U21 drejtpërdrejt falas 11 sht 2023 — GRUPI G: Holanda, Turqia, Norvegjia, Mali i Zi, Letonia, Gjibraltari. Shqipëria Armenia drejtpërdrejt falas 19 nëntorEuro U21 Rumania ... Ministrja e Tregtisë e Turqisë, Ruhsar Pekcan, gjatë fjalës në forum tha se qëllimi është që në marrëdhëniet miqësore mes dy vendeve të ketë një bashkëpunim të rëndësishëm. Dy vendet nënshkruan marrëveshje të bashkëpunimit në fushën e mjekësisë, arsimit, infrastrukturës, deklaratën e përbashkët për Këshillin e Bashkëpunimit Strategjik të Nivelit të Lartë, si dhe protokollin e bashkëpunimit për restaurimin e Xhamisë së Plumbit dhe projektin e sistemit për mbrojtje nga vërshimet. Kryeministri Edi Rama midis datave 6-7 janar 2020 zhvilloi një vizitë zyrtare në Ankara, Turqi, me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan. Pas përshëndetjeve për Shqipërinë dhe shqiptarët, Erdoğan tha se se Turqia mobilizoi menjëherë mundësitë e saj pas tërmetit që u përjetua më 21 shtator dhe 26 nëntor 2019 në Shqipëri. In response to the Covid-19 cases, Republic of Turkey implemented new restrictions to tackle the spread starting Tuesday, 1st of December. A weekday curfew to start at 9 PM to 5 AM. A weekend curfew to start at 9 PM on Friday until 5 AM on Monday. Older adults over 65 and under 20 years are banned to use a public transportation. Kombëtarja U19 i mbyll kualifikimet me barazim kundër 8 tetor, 2019 – Kombëtarja U19 në konkurrencën e femrave e ka mbyllur me barazim 2:2 kundër Turqisë raundin e parë kualifikues për Euro 2020, ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page