top of page

Mukminpro Group

Public·79 members

Во живо Украина Македонија гледајте 14/10/2023 Поток


0:33Во рамки на посетета на Атина, претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска оствари средба со претседателот на ...Daily.MK · Vlada na Republika Severna Makedonija · Пред 1 месец


Македонија ќе се бори против Украина за титулата европски шампион во Кантер страјкПо вчерашниот триумф над Србија со 2:1 во сетови, македонската Кантер Страјк репрезентација трета година по ред игра во финалето на Европското првенство во оваа е-спорт категорија. Денеска во 19 часот македонските кантерџии ќе се соочат со репрезентацијата на Украина во финалето од Европското првенство и ќе се борат за титулата најдобар национален тим во Кантер Страјк (Counter Strike – Global Offensiv) Првенството се одржува во градот Орадеа во Романија. Мери откако пристигна од Украина во Македонија: „Сопругот можеше да си замине, но остана да се бори“Мери откако пристигна од Украина во Македонија: „Сопругот можеше да си замине, но остана да се бори“ Детали вторник, 01 март 2022 „Сопругот ме донесе до граница, а потоа замина во еден западен град на Украина и сега е таму. Беше како на филм, одите и гледате тенкови, војници, на секој мост проверуваат дали имате бомби или не“ – раскажува Мери Амбросова, која неколку години живееше во Украина, а по руската инвазија на земјата, со ќеркичката Марта се врати во Македонија. Мери имаше обраќање во живо на Инстаграм во кое говореше за тоа како поминало патувањето од Украина до Македонија. ЕП КОШАРКА – У18 (МАЖИ) пред 7 дена — [гледајте###] Македонија Украина видео стриминг од 21-26. коло во Првата лига славеа во дуелот против Македонија Ѓорче Петров со 33:31. Барем јас немам живеено во војна и стварно не знам како е – ова беше мое прво искуство да видам да се случува нешто што сме го учеле во книги. Едноставно никој не мислеше во Украина дека ќе дојде до ова“ – вели Мери. Таа раскажа за една непријатна ситуација кога на полноќ им се дупнала гума, а немале резервна. Како што вели, никој не сакал да им помогне на патот, но за среќа некои луѓе застанале и му помогнале на нејзиниот сопруг да ја однесе гумата до најблискиот град и да ја залепи. Додека сопругот бил да ја поправи гумата, таа и Марта сами чекале во автомобилот. Таа појасни дека до границата ги донел нејзиниот сопруг, а обраќањето го искористи да искаже благодарност до сите оние што биле загрижени за неа, но и за да ги замоли следбениците да ги сочуваат мирот и спокојот. „Секој од нас треба да задржи спокој и мир и ќе следат не многу лесни работи, но ние треба да не потпаѓаме под стрес и во нервози, затоа што дојдов тука и гледам дека сите сте под паника и под стрес – што и да се случи да останеме мирни, сè ќе се реши надворешно, но сè она што ќе го претрпиме како стрес и нервоза ќе се одрази врз нашето здравје. Јас сето тоа го пројдов со мал стрес. Мери откако пристигна од Украина во Македонија LIVE - Ukraine v North Macedonia | FIBA U18 European Championship 2023 - Division B. FIBA - The Basketball Channel. Info. Shopping. Tap to unmute. If playback ... Гледајте во живо: MAKEДОНИЈА - УКРАИНА (линк) » ЈАВИ СЕ ЈУЖНАNo Result View All Result No Result (Старт 15:15) Македонија - Украина ЈАВИ СЕ ЈУЖНА Портал кој се залага за презентација пред се на македонската публика во сите сфери како спорт, музика, филм и сите слободни артисти кои што сакаат да бидат презентирани на јавноста. Слободно испраќајте ни ги Вашите активности и идеи и ние сме овде за да Ве презентираме на нашата публика. Ние стремиме кон презентирање на македонската публика во најдобро можно светло, промовирајќи ги сите македонски кои се натпреваруваат на домашна сцена и на меѓународна. Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и ПолскаЖенската кадетска репрезентација на Македонија доколку сака да игра во полуфиналето на ЕХФ шампионатот во Италија денеска нема друг избор освен победа на мечот против Полска. Два бода од овој натпревар ќе значат 2. место во групата Б со што Македонија ќе дојде до полуфинале, а веќе се знае дека таму противник ќе биде Исланд. Сепак, за да се случи тоа мора да го совлада составот на Полска, а доколку биде повторена играта од мечот против Белорусија тогаш и може да се очекува остварување на целта. [[СПОРТ ВО ЖИВО>]] Гостивар Тиквеш пренос во живо 13 11.9.2023 — Гледајте во живо Македонија - Украина на 9. ОктомвриДруловиќ: Потребна ни е поддршка од сите Украина можеби не е Шпанија, но е респектабилна ... Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Хрватска и Македонија Малта 23 март 202 | Amis des Editions Гледајте ВО ЖИВО: Македонија Украина... 06. [HD ВО ЖИВО***] Malta Фудбалска репрезентација на пред 20 часа ... Македонија ќе и помага Украина се додека е потребно, му вети Ковачевски на Зеленскипоследна промена: 14 Окт, 2023 00:02ВестиСпортСценаЖивотЗанимливостиВидеаСите вестиВо,, Стоби” во Прага ечи,, Излези момче” пред... Филмската двојка повторно заедно: Дали ќе го... ВИДЕО | Евролига: Црвена звезда „прокоцка“ победа... Како Котецу ги освои битолчани со изведбата на... (Видео) Арсовска четирипати распишала оглас за... (Видео) Коциќ: Секој што се осмелил да прави... Скопјанец и кумановец ја водат Албанија кон... Јаневска: Октомври е, а учебници по сите предмети... (Видео) Митева: Според проекциите на ММФ,... Украинците не сакаат да се повтори првото... Режисерката Дина Дума во „Што го врти светот“:... Култната кожена јакна на Мајкл Џексон ќе се... (Видео) Пукање на аеродром во Филаделфија: Еден... БЕВМЕ ДАВЕНИЦИ КОИ ЧЕКАВМЕ СЛАМКА ЗА СПАС –... ВИДЕО| Трајковски: „Пики блајндерс“ шапки и... Кога се пакував бев под шок, но видов дека не сум зела буквално ништо, но тоа сè ќе се купи ќе се надокнади“ – вели таа. Потоа раскажа како го доживеала патувањето од Киев до украинско–романската граница. „По пат поминавме убаво. Беше како на филм, одите и гледате тенкови, војници, на секој мост проверуваат дали имате бомби или не. Србите вчера го доживеаа најголемиот фудбалски... Почина бабата од Чикаго која на 104 години собори... Ким Катрал позираше во долна облека на 67 години... Сите бегаат од СДСМ, и Пендаровски се откажа од... (Видео) Трамп го пофали Хезболах: Тие се паметниСнимен моментот на спасување жени од кибуцот... Раул: Ме изненади Пелистер, покажа силен мотивХеликоптерот на МВР исфрли над десет тони вода... Bethesda тајно објави нова Elder Scrolls играКако Данела Арсовска ја бранеше Косана Мазнева... „Mercedes“ претстави нов „е-камион“: Станува... (Видео) Атрактивниот музичар ги остави... [[[СПОРТ ТВ***]===]] Во живо Вардар Македонија Ѓорче Петров (Поток##) Македонија Украина гледајте во живо 16 јуни 2023. Šveđani su Гледајте во живо Македонија - Украина на 9. ОктомвриДруловиќ: Потребна ни е ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page